Priznanja 18. Kolokvij o asfaltih, bitumnih in voziščih, december 2021

  • Domov
  • Novice
  • Dogodki
  • Priznanja 18. Kolokvij o asfaltih, bitumnih in voziščih, december 2021

Združenje asfalterjev Slovenije na Kolokviju o asfaltih, bitumnih in voziščih tradicionalno podeljuje posebna priznanja posameznikom za njihov prispevek na področju asfalterske panoge in/ali za pomoč pri delovanju Združenja asfalterjev Slovenije.

Ob 25. obletnici delovanja ZAS, ki smo jo obeležili v letošnjem letu, se je Upravni odbor odločil za podelitev sedmih priznanj. Dve priznanji za najboljši magistrski oziroma diplomski nalogi, štiri posebna  priznanja ZAS in priznanje Ambasador asfalta.

Priznanji za najboljši diplomski oziroma magistrski nalogi

Za ta izbor smo se odločili na predlog prof. Petra Liparja iz Fakultete za gradbeništvo, Univerze v Ljubljani, na Skupščini ZAS, junija 2020.

Gradbeni fakulteti iz Ljubljane in Maribora smo zaprosili za nabor zaključenih diplomskih in magistrskih nalog, ki se uvrščajo med cestogradbene oziroma asfalterske naloge. Pridobljenih je bilo 10 nalog, ki jih je po spodnjih 8. kriterijih ocenila pet članska strokovna komisija, ki jo je določil Upravni odbor ZAS.

Povprečne ocene vseh 10. ocenjenih nalog
Kriteriji za ocenjevanje nalog, ocene od 1 do 10

Priznanji za najboljši nalogi sta prejela Rok ROŠER in Darko KOKOT.

Z leve: Zvonimir Britovšek, DRI; Slovenko Henigman, predsednik ZAS; Rok Rošer, Kolektor CPG; Aleš Mihelič, državni sekretar na Ministrstvu za infrastrukturo in Kristjan Mugerli, podpredsednik ZAS.
Z leve: Darko Kokot, ZAG, Zvonimir Britovšek, DRI; Slovenko Henigman, predsednik ZAS; Aleš Mihelič, državni sekretar na Ministrstvu za infrastrukturo in Kristjan Mugerli, podpredsednik ZAS.

Posebna priznanja ZAS

Upravni odbor je na svoji 145. seji 29. septembra 2021 imenoval 5 člansko komisijo, ki je izmed devetih evidentiranih strokovnjakov izbrala štiri, ki prejmejo posebna priznanja ZAS in enega, ki se mu podeli naziv Ambasador asfalta.

Posebna priznanja ZAS prejmejo:


mag. RAVNIKAR TURK Mojca, univ.dipl.inž.grad.

je vodja Laboratorija za asfalte in bitumenske proizvode na ZAG Ljubljana, kjer je zadolžena za raziskovalno-razvojne dejavnosti s področja asfalterstva. Mojca Ravnikar Turk je študij gradbeništva končala leta 1988 na Univerzi v Ljubljani na Fakulteti za gradbeništvo, magistrski študij pa leta 2016 na isti fakulteti. Kljub temu, da je specialistka s področja geotehnike se je v zadnjem desetletju zelo uspešno vključila in uveljavila v asfalterski dejavnosti. Med ostalimi aktivnostmi je članica tehničnega odbora za vlago (SIST/ TC VLA) in vodja Sekcije za hidroizolacije pri Združenju asfalterjev Slovenije. Objavila je številne strokovne članke s področja reologije bitumnov in sodelovala pri izobraževanjih ZAS. Na zadnjem E&E Kongresu 2020 (2021) v Madridu je bil njen strokovni referat, ki ga je pripravila s sodelavci, kot prvi slovenski, izbran za javno predstavitev. Mojca Ravnikar Turk vzpodbuja k strokovnemu delovanju tako v ZAG-u kot pri delovanju ZAS, zato ji Združenje asfalterjev Slovenije podeljuje posebno priznanje.

Z leve: Kristjan Mugerli, podpredsednik ZAS, Mojca Ravnikar Turk, ZAG; Slovenko Henigman, predsednik ZAS in Aleš Mihelič, državni sekretar na Ministrstvu za infrastrukturo.

Irena Fortuna, univ.dipl.inž.kem. teh.

Irena Fortuna je diplomirana inženirka kemijske tehnologije.  Od leta 1998 je zaposlena v DRI – Družbi za razvoj investicij, kjer je namestnica vodje Tehničnega sektorja. Od začetka svoje kariere se v vlogi strokovne sodelavke in svetovalke ukvarja z asfalterstvom in asfalterskimi tehnologijami. Je članica Tehničnega odbora in Sekcije za hidroizolacije pri ZAS in vodja strokovnega odbora pri DRSI, Direkcije republike Slovenije za infrastrukturo. V letu 2018 je bila s strani DARS, Družbe za avtoceste v RS imenovana za predsednico Komisije za asfalt, kjer se je izkazala z aktivnim pristopom in različnimi pobudami.

Za angažiranje pri razvoju asfalterske panoge ji Združenje asfalterjev Slovenije podeljuje posebno priznanje.

Z leve: Slovenko Henigman, predsednik ZAS; Irena Fortuna, DRI; Aleš Mihelič, državni sekretar na Ministrstvu za infrastrukturo in Kristjan Mugerli, podpredsednik ZAS.

Borut Gostič

Je univerzitetni diplomirani ekonomist, vodja oddelka za črni program pri energetski družbi PETROL, kjer je pred več kot 30. leti začel svojo kariero. Vsa leta delovanja je v različnih vlogah skrbel za kakovost bitumnov in zadovoljne kupce. Deluje v tehničnem odboru ZAS in je že 15 let član Upravnega odbora ZAS. V vlogi člana Programskega in Organizacijskega odbora za Kolokvij o asfaltih, bitumnih in voziščih je aktiven od začetka, torej skupaj vseh 24 let.

Borut je zaradi svoje strokovnosti in umirjenega značaja najboljša možna vez med rafinerijami, ki jih v Sloveniji nimamo, in asfaltersko industrijo.

Zaradi vseh njegovih prizadevanj in aktivne vloge pri razvoju asfalterske industrije v Sloveniji ter vloge pri razvoju Združenja asfalterjev Slovenije mu ZAS izreka posebno priznanje.

Z leve: Aleš Mihelič, državni sekretar na Ministrstvu za infrastrukturo; Borut Gostič, PETROL; Slovenko Henigman, predsednik ZAS in Kristjan Mugerli, podpredsednik ZAS.

Dr. Carsten Karcher

Carsten Karcher je diplomiral je na Karlsruhe tehnološkem inštitutu (KIT) v Nemčiji na nekdanji Univerzi v Karlsruheju kot gradbeni inženir. Leta 2004 je na isti univerzi doktoriral. Od leta 1999 je bil znanstveni sodelavec, vodja testnega centra po nemških smernicah in vodja oddelka za tehnologijo gradnje avtocest pri KIT.

Dr. Carsten Karcher je 1. julija 2013 postal tehnični direktor EAPA in se ukvarjal s področjem zdravja, varstva in z okoljskimi vprašanji ter strokovno politiko. S  1. januarjem 2019 je postal generalni sekretar EAPA, European Asphalt Pavement Association, ki ga zelo uspešno vodi.

Tako v vlogi tehničnega direktorja kot v vlogi generalnega sekretarja EAPA je aktiven sopotnik ZAS pri njegovem delovanju. Ko je potrebno se srečujemo v Bruslju ali pa pri nas v Sloveniji, kjer je Carsten objavil večje število strokovnih prispevkov in referatov.

Za pomoč in podporo pri delovanju slovenske industrije asfalta in Združenja asfalterjev Slovenije mu ZAS podeljuje posebno priznanje.

Z leve: Aleš Mihelič, državni sekretar na Ministrstvu za infrastrukturo; dr. Carsten Karcher, generalni sekretar EAPA; Slovenko Henigman, predsednik ZAS in Kristjan Mugerli, podpredsednik ZAS.

————————————————————————————————————————————-

Upravni odbor ZAS se je pred štirimi letoma odločil, da uspešnim posameznikom, ki so se izkazali s svojim delom in širijo poslanstvo asfalterske industrije ter stanovske organizacije ZAS, Združenja asfalterjev Slovenije na kolokvijih podeljuje naziv

AMBASADOR ASFALTA, ki pomeni najvišje priznanje Združenja asfalterjev Slovenije.

Prvi Ambasador asfalta na 16. KABV, leta 2017, je bil Primož Petrič, drugi pa pred dvema letoma Borut Willenpart.

AMBASADOR ASFALTA za obdobje 2021 – 2023, je Boris Kalčič.

Boris Kalčič je po poklicu strojni inženir in diplomirani ekonomist.

Svojo kariero je začel v Ljubljani konec 80. let. Trgovska žilica in akrobatsko smučanje, kjer je bil jugoslovanski reprezentant, sta ga pripeljala na avstrijsko Koroško, kjer je sredi devetdesetih let prejšnjega stoletja ustanovil svoje podjetje Interchem, GmbH.

V začetni fazi je dobavljal različne kemijske in druge gradbene proizvode v tem delu Evrope. Kmalu za tem pa se je med ostalim osredotočil na dobavo celuloznih vlaken in bitumnov asfalterski industriji.

S svojo energijo, preprečljivostjo in izredno strastjo je na trg vseskozi dobavljal najboljše in inovativne izdelke, za katere je uspel navdušiti naročnike in izvajalce. Kot član Tehničnega odbora in Odbora podjetij in družb ZAS se je pogosto vključil v strokovne razprave in podajal zanimive in koristne rešitve.

Je eden od ustanovnih članov Združenja asfalterjev Slovenije v letu 1996, za katerega je sodeloval pri organizaciji  posameznih srečanj, sestankov in sej Upravnega odbora.

Ker deluje v Avstriji, je bil pogosto most med ZAS in GESTRATA, avstrijskim asfalterskim združenjem, s katerim ima ZAS vzpostavljeno dolgoročno sodelovanje.

S svojimi pobudami in delovanjem je omogočil doprinos k razvoju slovenske asfalterske industrije in dal  velik prispevek k delovanju ZAS. Zato mu ZAS, Združenje asfalterjev Slovenije na 18. Kolokviju o asfaltih in bitumnih, decembra 2021 na Bledu, podeljuje naziv

AMBASADOR ASFALTA.

Z leve: Aleš Mihelič, državni sekretar na Ministrstvu za infrastrukturo; Slovenko Henigman, predsednik ZAS; Boris Kalčič – Ambasador asfalta 2021 – 2023 in Kristjan Mugerli, podpredsednik ZAS.

Leave A Comment